Informasjonsmøter for naboer - E6 Roterud - Storhove
I forbindelse med utbyggingen av ny E6 vil det bli aktivitet i området rundt Øyresvika og Trosset. Nye Veier og AF Gruppen ønsker derfor å invitere berørte naboer til informasjonsmøte om prosjektet. Her vil dere også få anledning til stille spørsmål og gi tilbakemeldinger.
Sist oppdatert: 11. mars 2025 kl. 14.59
AF Gruppen skal bygge en ny, 23 kilometer lang firefelts motorvei fra Roterud nord for Biri i Gjøvik kommune til Storhove i Lillehammer kommune. Veien vil ha en fartsgrense på 110 km/t og inkluderer blant annet en 4,2 kilometer lang tunnel forbi Lillehammer, en ny bru over Lågen og tre kryss.
E6 er hovedfartsåren gjennom landet, og prosjektet vil forbedre trafikksikkerheten, redusere reisetiden og binde Norge tettere sammen.
Fysisk informasjonsmøte:
Onsdag 13.mars, kl. 19:00 vil det avholdes et informasjonsmøte for naboer rundt Øyresvika. I møtet vil det informeres generelt om prosjektet og spesielt om aktivitetene rundt Øyresvika.
Sted: Fakkelgården, arena 17.
Påmelding kan gjøres via e-post til: celina.julia.engen@afgruppen.no
(merk e-post med «Nabomøte Øyresvika»)
Digitalt informasjonsmøte:
Onsdag 19. mars, kl. 20:00 vil det avholdes et digitalt informasjonsmøte.
I møtet vil det informeres generelt om prosjektet og spesielt om aktivitetene rundt Trosset og Øyresvika.
Etterpå vil relevante spørsmål som er sendt inn via chatten bli besvart.
Møtet krever ingen påmelding.
Klikk deg inn via Teamslenken. NB: Lenken vil ikke fungere før møtet starter 19.mars, kl. 20:00.
Vi vil også sende ut en møteinnkallelse til de som har bedt om å få oppdateringer om informasjonsmøter knyttet til prosjektet..